Dorabianie wałów napędowych


 

Wały napędowe to jedne z najważniejszych elementów całego układu napędowego. Przede wszystkim stają się często niedocenione i pomija się ich kwestie podczas przeglądów czy wizyt w warsztacie samochodowym. To działanie wału napędowego odpowiada za prawidłową pracę całego układu napędowego. W przypadku, gdy element jest uszkodzony, zauważamy charakterystyczne bicie, luzy czy drgania, wówczas należy niezwłocznie udać się do profesjonalnego serwisu lub firmy specjalizującej się w naprawie takich elementów. Jeśli zbagatelizujemy usterki wałów napędowych, możemy doprowadzić do kolejnych, już znacznie poważniejszych awarii związanych z mostem napędowym, układem kierowniczym czy skrzynią biegów. Chcesz cieszysz się w pełni zadbanym samochodem? Zadbaj o stan swoich wałów poprzez dorabianie wałów napędowych.

Dorabianie wałów napędowych – w jakich sytuacjach?

Warto dowiedzieć się, kiedy dokładnie należy zdecydować się na dorabianie wałów napędowych. Dzięki skutecznym rozwiązaniom możesz pozbyć się usterek tego elementu w pojeździe. Na dorabianie wałów napędowych powinieneś zdecydować się w poniższych przypadkach.

  • Zauważyłeś niepokojące działanie pojazdu – charakterystyczne drgania, wibracje czy luzy. Powinieneś zdecydować się na wprowadzenie odpowiednich czynności w celu usunięcia awarii.
  • Nie chcesz kupować nowego wału, co jest znacznie droższym rozwiązaniem. Dorabianie wałów napędowych i jego regeneracja przywracają stan fabryczny elementu.
  • Przemierzasz dużą ilość kilometrów, a Twój pojazd narażony jest na większą eksploatację.
Zgłoś się do nas, gdzie przeprowadzimy fachową naprawę wałów napędowych, przez co, będziesz mógł cieszyć się sprawnym działaniem tego elementu oraz całego pojazdu.

Dorabianie wałów napędowych – jak wygląda proces naprawy usterek wału?

Zastanawiasz się, jak wygląda dokładnie cały proces związany z usuwaniem usterek wału napędowego? Na samym początku przede wszystkim oceniamy stan techniczny wału poprzez demontaż elementów. Następnie dokładnie diagnozujemy usterkę i określamy, jakie czynności należy wykonać, np. smarowanie, piaskowanie czy śrutowanie w celu poprawek w działaniu wału.

Po wstępnych czynnościach dokonuje się dorabiania wałów napędowych. Wymienione zostają wszystkie uszkodzone lub zużyte elementy podzespołu. Po zakończonych wymianach dokładnie montujemy lub spawamy wszystkie części wału napędowego. Aby być pewnym, że wał będzie dobrze działał, należy dokładnie sprawdzić jego działanie, a także wyważyć element. Kontrola działania wału przy dużych prędkościach jest niezbędna do tego, aby ocenić stan faktyczny elementu po jego naprawie. Ostatnim punktem jest oczywiście dokładne zabezpieczenie i konserwacja wału napędowego poprzez specjalne środki i preparaty.