Regeneracja mostów napędowych · Naprawa | Wały napędowe Wrocław

Regeneracja mostów napędowych


 

Mosty napędowe występują najczęściej w samochodach z napędem na tylną oś lub wszystkie cztery koła. Stosuje się je w samochodach osobowych, ciężarowych, dostawczych czy nawet w autobusach. Jednak mosty napędowe narażone są na ciągłą i intensywną pracę w różnych warunkach. Mimo że zaliczają się do odpornych elementów w samochodzie, to niekiedy musimy poddać część regeneracji. Na czym dokładnie polega ten proces? Z pewnością zapoznaj się z naszą ofertą, gdzie przedstawimy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o moście napędowym. Zaufaj naszemu doświadczeniu i wiedzy, aby móc zapobiec uszkodzeniom tego elementu w pojeździe.

Budowa mostu napędowego

Most napędowy składa się z kilku elementów i nie jest pojedynczą częścią. Wszystkie te elementy odpowiadają za konkretne działania, które złożone w całość powodują odpowiedni mechanizm w samochodzie. Bez mostu napędowego nie mógłby bezpiecznie i prawidłowo poruszać się pojazd z napędem na tył oraz wszystkie cztery koła. Most napędowy bezpośrednio odpowiada za przekazanie napędu z wału na koła jezdne lub pozostałe mechanizmy wyposażone w wał i most.

Most napędowy składa się z:

 • przekładni głównej,
 • mechanizmu różnicowego,
 • półosi napędowych,
 • pochwy reakcyjnej (obudowa, która stosowana jest sztywnych mostach),
 • elementów łączących.

Serwisowanie mostu napędowego

Właściciele pojazdów z mostem napędowym powinni przede wszystkim pamiętać o regularnych wymianach oleju w moście, a także sprawdzać jego poziom i szczelność łączeń w elemencie. Jeśli nie będziemy tego robić, to może dojść do uszkodzeń uszczelek w wyniku mechanicznych awarii i zużycia gumowych elementów, co spowoduje wyciek oleju. Warto również poddać element regeneracji, gdy doszło już do usterek, przez co zaoszczędzimy dużo pieniędzy i nerwów.

Kiedy należy zregenerować most?

Naprawa mostów napędowych może odbyć się, dopiero gdy ulegnie zniszczeniu podczas eksploatacji. Do najczęstszych objawów uszkodzenia mostów możemy zaliczyć:

 • szum z okolic wału i mostu napędowego,
 • głośny hałas,
 • brak komfortu podczas prowadzenia auta,
 • słabsze przyspieszenie, wibracje i drgania pojazdu.

Zregenerujemy most napędowy w województwie śląskim oraz Dolnośląskim czy na terenie Wrocławia. Oprócz tego możesz zaufać naszemu profesjonalizmowi, gdzie skutecznie naprawiamy mosty napędowe do choćby takich aut jak Jeep czy Mercedes. Naprawa mostu napędowego zdecydowanie się opłaca, jeśli chcemy uniknąć wysokich kosztów związanych z wymianą elementu na nowy. Dlatego regeneracja mostów napędowych będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak regenerujemy mosty napędowe?

Naprawa mostów napędowych składa się z kilku czynności. Jeśli chcesz, aby Twój pojazd pozostał sprawny i prowadził się przede wszystkim bezpiecznie, warto zaufać naszemu doświadczeniu, gdzie skutecznie pozbędziemy się usterek mostu napędowego. Regeneracja tego elementu składa się z:

 • Diagnozy całego mostu napędowego, gdzie sprawdzamy poszczególne elementy,
 • Dokonujemy sprawdzenia poziomu oleju i szczelności gumowych uszczelek,
 • Wymieniamy olej mostu,
 • Regulujemy przekładnie, półoś, napięcie łożysk i ustawiamy odpowiednio elementy. Nakładamy również preparaty, które wydłużą sprawność elementów.

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich klientów, którzy chcą zadbać o niektóre elementy w samochodzie, w tym o most napędowy, aby móc przedłużyć jego żywotność. Dlatego specjalizujemy się w naprawie takich elementów na terenie Śląska, Dolnego Śląska, a także innych województw.

Nasze usługi z tego zakresu można opisać w skrócie:

Regeneracja mostów napędowych

Regeneracja mostów napędowych Śląsk

Regeneracja mostów napędowych Wrocław

Naprawa mostów napędowych Dolny Śląsk

Naprawa mostów napędowych Śląsk

Naprawa mostów napędowych Wrocław