Przeglądy techniczne wałów napędowych | CARDAN Wrocław

Przeglądy wałów napędowych


 

Przeglądy techniczne wałów napędowych

Z wałami napędowymi oraz mechaniką jesteśmy związani od wielu lat, co przyczyniło się do znacznego zwiększenia naszego grona stałych klientów, którzy wybierają nas zarówno ze względu na profesjonalną obsługę, ale również konkurencyjne ceny. Działamy na terenie wielkiego miasta Wrocław, aczkolwiek nie odczuwamy potrzeby zbędnego podnoszenia cen, ponieważ szanujemy naszych klientów, ich czas oraz pieniądze. Właśnie dlatego oferujemy im kompleksowe usługi mechaniczne przy wykorzystaniu wysokiej jakości produktów, których jesteśmy producentami. Zdecydowaliśmy się na samodzielne wytwarzanie części do wałów napędowych, ponieważ pragnęliśmy zapewnić naszym klientom najwyższej jakości ofertę.

Oprócz sprzedaży wałów napędowych i ich pojedynczych części, zajmujemy się także przeprowadzaniem przeglądów technicznych wszystkich rodzajów pojazdów osobowych, ciężarowych, busów, a także maszyn rolniczych czy budowlanych i wielu innych. W żaden sposób nie ograniczamy naszego grona odbiorców, ponieważ jesteśmy przygotowani nawet na wykonanie nietypowych zleceń. Chcielibyśmy przede wszystkim zaznaczyć, że regularne kontrole pojazdów mogą znacznie obniżyć późniejsze koszty naprawy czy regeneracji wałów. Wszystko wynika z możliwości wczesnego wykrycia pewnych nieprawidłowości czy mniejszych usterek, które sprawnie i tanio można wyeliminować. Jak powszechnie wiadomo wały napędowe wymagają częstego serwisowania, ze względu na swoją zużywalność w trakcie długodystansowych tras, a także obciążenie spowodowane funkcjonowaniem układu napędowego. Z własnego doświadczenia zalecamy naszym klientom, aby jak najczęściej przyjeżdżali do naszego warsztatu w celu sprawdzenia ogólnego stanu pojazdu czy maszyny. Ich serwisowanie uzależnione jest od określonego kilometrażu oraz typu środka lokomocji, dlatego warto skontaktować się z naszymi konsultantami, by ustalić najbliższy termin przeglądu. Wówczas do naszych rutynowych czynności należy przede wszystkim sprawdzenie całej konstrukcji wału wraz z jego poszczególnymi elementami składowymi. Największą uwagę skupiamy na przestrzeni przy połączeniu wielowypustu z krzyżakami, gdzie bardzo często pojawiają się luzy. W ostateczności mogą one powodować nieprzyjemne, a nawet niebezpieczne drżenie pojazdu podczas ruchu, ale również głośne szumy.

Naszym obowiązkiem jest wtedy zadbanie o odpowiednie wyważenie wału, aby mógł on w pełni prawidłowo funkcjonować w trakcie użytkowania. Jednakże skupiamy się jednocześnie na zwiększeniu jego wydajności poprzez dokładnie wysmarowanie poszczególnych części wału według zaleceń producenta. W efekcie cały mechanizm może działać sprawniej i w pewnym stopniu zabezpieczyć się przed potencjalnymi uszkodzeniami. Nasi fachowcy mają już za sobą wiele różnych przypadków, dzięki czemu o wiele szybciej i trafniej mogą zdiagnozować niektóre problemy mechaniczne. Możesz w pełni zaufać naszemu doświadczeniu i posłuchać naszych rad, które uchronią Cię od ponoszenia dodatkowych kosztów naprawy oraz pozwolą bardziej zadbać o własnych samochód czy innego rodzaju maszynę.