Skracanie wału napędowego | Cardansystempolska.pl

Skracanie wału napędowego


 

Wały napędowe są elementami, które często posiadają inną konstrukcję ze względu na ich budowę czy położenie w danym samochodzie. Nasza firma Cardan System Polska specjalizuje się w kompleksowych naprawach i obsłudze wałów napędowych, dlatego u nas możesz zdecydować się także na skracanie wału napędowego.

Skracanie wału napędowego – w jakich sytuacjach?

Oryginalne długości wałów napędowych podawane przez producentów i spotykane w pojazdach nie zawsze spełniają swoją odpowiednią funkcję. Poprzez ingerowanie w konstrukcję pojazdu, maszyny lub urządzenia modyfikuje się położenie elementów napędzających i napędzanych. Gdy zdecydujemy się na takie zmiany, często wynika konieczność skrócenia lub wydłużenia wałów napędowych.

Dopasowujemy się do potrzeb klientów, przez co nasza firma Cardan System Polska zajmuje się prawie wszystkimi modyfikacjami wału napędowego, które wynikają z jego konstrukcji w danym pojeździe. Dlatego u nas możesz wykonać usługi związane ze skracaniem wału napędowego. Podczas skracania ważne jest odpowiednie dopasowanie rury bezszwowej ze złączem rurowym. Gdy nieprawidłowo połączymy te dwa elementy ze sobą, mogą pojawiać się drgania i wibracje, dlatego warto dokładnie zauważyć wszystkie niepokojące objawy związane z pojazdem.

Wały napędowe

Jak prawidłowo skraca się wały napędowe?

Rury bezszwowe, które wykorzystuje się podczas skracania wałów napędowego, często mogą zostać zniszczone w wyniku różnych uszkodzeń, a także podczas nieprawidłowej eksploatacji. W zależności od rodzaju usterki wymieniamy elementy na nowe lub wzmacniamy konstrukcję samego wału. Możliwości modyfikacje wału napędowego jest naprawdę wiele, a jego skracanie należy właśnie do takich modyfikacji. Zdecydowanie zalecamy powierzyć naszej firmie skracanie wału napędowego, gdzie kompleksowo zajmiemy się tym problemem. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz!