Smarowanie wałów napędowych | CARDAN Wrocław

Smarowanie wałów napędowych


 

Smarowanie wału napędowego

Oferujemy naszym klientom wszystkie niezbędne usługi związane z naprawą bądź regeneracją wałów napędowych, a także wiele innych zabiegów dodatkowych, które okazują się niezbędne podczas rutynowych przeglądów technicznych. Cardan System Polska to przede wszystkim grono fachowców z różnych dziedzin, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności z konkretnego zakresu prac. Jednocześnie nadal poszukujemy poszczególnych specjalistów, którzy chcieliby przyczynić się do rozwoju naszej firmy, a także osiągnąć jeszcze więcej w swojej karierze zawodowej.

Podczas dokonywania naprawy wału lub wymiany pojedynczych elementów na nowe, jesteśmy równocześnie zobowiązani do dokładnego sprawdzenia stanu całego mechanizmu napędowego. Starannie przeprowadzony przegląd może poniekąd zmniejszyć późniejsze koszty naprawy usterek czy większych awarii, a także zapewnić Tobie i Twoim pasażerom komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Częstość przeprowadzanych kontroli zależy wyłącznie od Ciebie, aczkolwiek zachęcamy do regularnych wizyt w naszym warsztacie, gdzie wszystko uwarunkowane jest przede wszystkim przemierzonymi kilometrami, rodzajem pojazdu oraz warunkami, w których był eksploatowany. Do naszych zadań należy między innymi smarowanie wału napędowego za pomocą specjalistycznych preparatów i olejów, które muszą zostać dopasowane do konkretnych rodzajów pojazdów czy maszyn. Stosujemy wyłącznie rozwiązania rekomendowane przez poszczególnych producentów, aby uzyskać zamierzony efekt. Wówczas nasi fachowcy rozprowadzają wybraną wcześniej substancję na powierzchni krzyżaków oraz złącza przesuwnego, co uniemożliwia pozostałym elementom uszkodzenie budowy wału podczas jego obracania. W rezultacie część ta może swobodnie i płynnie obracać się wokół własnej osi bez zbędnych obtarć czy zadrapań. Właśnie w ten prosty sposób możesz zdecydowanie wydłużyć okres użytkowania swojego układu napędowego, który skrupulatnie wysmarowany może funkcjonować prawidłowo. Warto również zaznaczyć, że podczas wzmożonego i częstszego użytkowania pojazdu lub maszyny, które narażone zostają na cięższe warunki jazdy, należy serwisować w krótszych odstępach czasowych niż w zalecanych wytycznych. Poza regularnymi przeglądami warto dokonywać smarowania również po każdym myciu podwozia za pomocą ciśnienia wodnego lub parowego, które mimowolnie niweluje jego ilość pomiędzy uszczelnieniami.

Cały zabieg smarowania wału napędowego i jego komponentów przeprowadzamy w profesjonalnych warunkach, dzięki czemu wykluczamy możliwość dostania się niechcianych drobinek lub piasku między elementy, co mogłoby wpłynąć na późniejsze obracanie wału. Dbamy o każdy szczegół, dlatego możesz w pełni nam zaufać i zostawić swój samochód lub inny pojazd w naszym warsztacie przy ul. Grabiszyńskiej 241 we Wrocławiu. Jesteśmy profesjonalną firmą, gdzie jednocześnie możesz zasięgnąć rady dotyczącej właściwie dobranego oleju do smarowania, poszczególnych części do wałów lub zadać innego rodzaju pytania związane z tematyką wałów napędowych.