Wyważanie wałów napędowych | Zaufaj profesjonalistom! | CARDAN Wrocław

Wyważanie wałów napędowych


 

Wyważenie wału napędowego

Wszystkie świadczone przez nas usługi są wykonywane z największą starannością, ponieważ zależy nam na dobrej opinii i szerokim gronie stałych klientów, którzy mimo dużej konkurencji we Wrocławiu będą wybierać właśnie Cardan System Polska. Nasi liczni specjaliści z różnych płaszczyzn mechaniki szczególnie dbają o jakość wykonywanych prac, które mimo swojego wysokiego poziomu są wyceniane stosunkowo nisko. Wszystko wynika przede wszystkim z naszego szacunku do klienta, jego czasu i pieniędzy.

Zajmujemy się głównie sprzedażą części do wałów napędowych, a także ich naprawą lub regeneracją, gdyż funkcjonujemy jako profesjonalny i kompleksowy warsztat samochodowy oraz producent równocześnie. Jesteśmy bardzo elastyczną firmą, ponieważ zawsze dopasowujemy się pod potrzeby i wymagania klienta, który oczekuje od nas trafnej analizy problemu oraz trwałe i solidnie wykonanej usługi. Nasz zespół fachowców potrafi zdziałać wiele, jednakże wszystko wynika z ich wieloletniego doświadczenia i wiedzy. Każdy z nich doskonale wie, że jednym z najważniejszych zabiegów mechanicznych jest właśnie wyważanie wałów napędowych. To bardzo istotna procedura, która wpływa w późniejszym czasie na prawidłowe funkcjonowanie całego mechanizmu napędowego. Zabieg ten jest wymagany zarówno po zakończonej wymianie części, jak i jej renowacji, ponieważ bez wyważenia konstrukcja może ulec rozregulowaniu. Rozstrojenie układu przejawia się między innymi drżeniem pojazdu lub mocno słyszalnymi szumami wewnątrz mechanizmu. Cały proces jest przeprowadzony w odpowiednio profesjonalnych warunkach oraz za pomocą specjalistycznego sprzętu -wyważarki. Cardan System Polska zdecydowanie ceni sobie nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, które gwarantują naszym klientom w pełni bezpieczne i solidnie wykonane zlecenia. Niezależnie od rodzaju wału, który może być przeznaczony dla samochodu osobowego lub wielkogabarytowego, schemat wyważania przebiega w ten sam sposób. Na samym początku układamy część na adaptery wyważarki, które kolejno zaczynają się obracać według określonego tempa. Zainstalowany czujnik pozwala na precyzyjne odczytywanie obrotów wału na pięciu skonkretyzowanych płaszczyznach. Według wyświetlonych wyników możemy trafniej określić i zamontować gruzy poszczególnej wagi w ustalonych miejscach wału, by obciążenie mogło rozkładać się równomiernie na całej powierzchni wału.

Dokładne wyważenie znacznie wydłuża okres użytkowania wału napędowego, który harmonijnie współgra z pozostałymi elementami mechanizmu. Warto pamiętać również, że w wypadku, gdy jednoznacznie stwierdzono uszkodzenie wału, wystarczy jedynie przesłać nam poszczególne parametry, abyśmy mogli przygotować zepsutą część i od razu przejść do jej wymiany na umówionej wizycie. Jednakże jeśli nie jesteś pewien usterki oraz jej przyczyn należy nadesłać do naszego warsztatu wadliwą część, którą następnie odpowiednio zdiagnozujemy i przywrócimy do stanu normalnego. Wystarczy jedynie zadzwonić pod numer 881 483 053 i dowiedzieć się więcej od naszych doradców, którzy rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości.